Fan Formuły 1? Ten klip z Grand Prix Monako w 1962 roku jest rewelacyjny

Nawet jeśli jesteś wielkim fanem sportów motorowych, nie przegap wyścigu na międzynarodowym torze Formuły 1 i bądź na bieżąco z postępem technologicznym, jaki ostatnio pokazywały samochody i silniki, łatwo zapomnieć, jak bardzo samochód ewoluował przez dziesięciolecia. I uwierzcie mi, drogi czytelniku, kiedy patrzymy na przeszłość kategorii, przerażające jest zobaczyć, jak bardzo zmieniła się ona w tak krótkim czasie!

W każdym razie, aby dać Ci wyobrażenie o ogromnej ewolucji, jaką przeszła Formuła 1 w ciągu ostatnich dziesięcioleci, obejrzyj niesamowite wideo, które możesz obejrzeć! Film ten, udostępniony przez ludzi z Twisted Sifter, jest częścią starego niemieckiego filmu dokumentalnego „Flying Clipper” i zawiera rewelacyjne zdjęcia z Grand Prix Monako w 1962 roku.

Ewolucja

Według Twisted Siftera obrazy - z niesamowitą jakością i definicją, biorąc pod uwagę, że zostały uchwycone ponad 50 lat temu! - zostały zarejestrowane przy 70 mm i jeśli śledzisz wyścigi, możesz zauważyć, że oprócz samochodów przechodzących ogromną transformację, obwód również się zmienił. Kolejnym interesującym aspektem, który można zauważyć w scenach, jest troska o bezpieczeństwo zarówno pilotów, jak i publiczności. Zauważyłeś?

Grand Prix Monako

Miniona podróż (YouTube / NoProperThrottleControl)

Jeśli byłeś ciekawy samego wyścigu, odbył się on 3 czerwca 1962 roku, a zwycięzcą zawodów został Nowozelandczyk Bruce McLaren, który wówczas ścigał się w Cooper-Climax.

Drugie i trzecie miejsce zajęły dwa Ferrari - prowadzony odpowiednio przez Phila Phila i włoskiego Lorenza Bandiniego - a czas trio zdobył 2: 46: 29, 700, +1 300 sekund i + 84, 100 sekund z Brytyjczyk Jim Clark z Lotus-Climax wykonał najszybsze okrążenie w wyścigu, osiągając 1: 35 500, choć porzucił konkurencję po 55 okrążeniach.