Above Pelé: Marta jest nowym najlepszym strzelcem drużyny brazylijskiej

Gdy Marta dołączyła w środę do reprezentacji Brazylii w piłce nożnej kobiet, miała zaledwie dwa gole od osiągnięcia bramki Pelé jako najlepszego strzelca żółtej koszulki. Cóż, już w pierwszej połowie liczba 10 wkrótce osiągnęła 3 i przekroczyła markę króla futbolu. Drużyna Brazylii pokonała Trynidad i Tobago 11-0, mecz ważny na Międzynarodowy Turniej Świąteczny.

Z dwoma dodatkowymi bramkami strzelonymi w drugiej połowie, Marta jest teraz najlepszym strzelcem w historii drużyny narodowej z 98 bramkami. Pelé ma 95 na 114 meczów w Brazylii. Mecz miał również kolejny znaczący znak dla kapitana, ponieważ był to setny mecz Marty w klasach.

Marta, która nadal była zastępowana po 15 minutach finałów, osiągnęła już inne ważne osiągnięcie w 2015 roku. Uczestnicząc w Pucharze Świata w piłce nożnej kobiet, osiągnęła 15 bramek i jest również uważana za największą zdobywczynię w historii zawodów. Drużyna wraca na boisko w następną niedzielę (13), kiedy zmierzy się z Meksykiem o 17h.

Czy wierzysz, że Neymar także przekroczy bramkę Pelé w bramkach dla brazylijskiej drużyny? Zostaw swoją opinię na Mega Curious Forum